Počet návštevníkov:

Flag Counter

Galéria

 • Brexit___ako__alej_.png

  Brexit – ako ďalej?

  12.12.2016

  Spojené kráľovstvo sa v referende vyslovilo za vystúpenie z Európskej únie. Čo bude nasledovať? Zohráva Európsky parlament určitú úlohu v rokovaniach o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie? V čom spočíva článok 50? V tejto časti našej webovej stránky sme zozbierali informácie, štúdie a články z rôznych zdrojov, aby sme Vám poskytli aktuálne informácie o najnovšom vývoji v súvislosti s brexitom. 
  #EPonBrexit

 • debate-on-the-state-of-the-eu-2016.jpg

  Rozprava o stave Únie 2016

  19.09.2016

  Populizmus, nezamestnanosť a sociálna nespravodlivosť patria medzi kľúčové problémy, s ktorými sa EÚ musí vysporiadať, vyhlásil v rámci tohtoročného prejavu o stave Únie predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. Lídri politických skupín EP tiež v rámci rozpravy diskutovali o utečeneckej kríze, brexite, boji proti terorizmu a spolu s ďalšími poslancami predstavili svoje vízie riešenia najzávažnejších problémov, ktoré trápia občanov EÚ.

 • EU parlament.jpeg

  Zasadací poriadok v rokovacej sále

  751 poslancov Európskeho parlamentu sa stretáva na plenárnych schôdzach v rokovacích sálach v Štrasburgu a Bruseli.

  Poslanci sedia zoskupení podľa politických skupín. Tí, ktorí nepatria do žiadnej politickej skupiny, sedia medzi nezaradenými poslancami .

  Existujú dva zasadacie poriadky, jeden pre rokovaciu sálu v Štrasburgu a druhý pre rokovaciu sálu v Bruseli. Aktualizujú sa pred každou plenárnou schôdzou.

 • photo_hemicycle.png

  Informácie o rokovacej sále. Ako funguje rokovacia sála?

  Chceli by ste vedieť, ako rokovacia sála funguje počas plenárneho rokovania?

  Ak chcete zistiť, ako to funguje v rokovacej sále, prezrite si jej jednotlivé miesta – uvidíte všetko, od práce predsedu cez politické skupiny a čestnú galériu, kam majú prístup občania, až po tlmočníkov.

 • 10404247_10153041454483086_3563082854860193184_n.jpg

  Spravodaj plenárneho zasadnutia (6. - 9. jún 2016, Štrasburg)

  8.6.2016
  Hlavné body programu plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu
   

   

 • plenarka.jpg

  Spravodaj plenárneho zasadnutia v Štrasburgu (7. - 10. marec 2016)

  4.3.2016

  Hlavné body programu plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu

 • epzasada.jpg

  Spravodaj plenárneho zasadnutia v Bruseli (24. - 25. február 2016)

  3.3.2016

  Hlavné body programu plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu

 • vyjadrenia-po-plene.jpg

  Vyjadrenie poslancov Európskeho parlamentu po februárovom plenárnom zasadnutí

  20.02.2016

  Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku prináša každý mesiac ku kľúčovej téme súhrn hlasovania poslancov EP z aktuálneho plenárneho zasadnutia. Rubrika je pravidelne zverejnená aj na našom Facebooku a Twitteri.

 • 0[1].jpg

  Prvá Café Európa v Košiciach v roku 2016 Položí európska regulácia oceliarne?

  Vo štvrtok 11. februára sa v košickej Tabačke konala diskusia Café Európa, na ktorej sa diskutovalo o vplyve regulačnej politiky EÚ na fungovanie oceliarskeho priemyslu na Slovensku a v Európe. Pozvanie do diskusie prijali: Lívia Vašáková, ekonomická radkyňa zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a Miroslav Kiraľvarga, viceprezident U.S. Steel Košice. Moderátorom diskusie bol Karel Hirman, člen Správnej rady SFPA a energetický analytik.

 • 20120124pht36092_originallllll.jpg

  Tento týždeň v Parlamente: hospodárske riadenie, britské členstvo v EÚ, návšteva iránskeho ministra zahraničných vecí, Zika

  16.2.2016

  Tento týždeň do Bruselu zavítajú národní poslanci z celej EÚ. Spoločne s europoslancami budú rokovať o rozpočtovej koordinácii naprieč celou EÚ. Britský premiér David Cameron bude s hlavnými predstaviteľmi Parlamentu hovoriť o jeho návrhoch na reformu britského členstva v EÚ. V utorok sa poslanci stretnú s iránskym ministrom zahraničných vecí Mohammadom Javadom Zarifom potom, ako boli voči Iránu zrušené sankcie. Deň na to budú poslanci diskutovať s medzinárodnými odborníkmi o víruse Zika.