Počet návštevníkov:

Flag Counter

rok 2015

Archív » rok 2015

 • snapchat_original.jpg

  Snapchat: Európska politika v obrazoch

  30.12.2015

  Snapchat, založený v roku 2011, je dnes najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou. Jeho užívatelia, ktorých je viac ako 200 miliónov, si každú sekundu vymenia 8 796 fotografií. A až tretina týchto ľudí žije v Európe. 

 • gymnaziumstaralubovna-page0001[1].jpg

  Pozvánka na prednášku s názvom "Európske inštitúcie".

  Europe Direct Košice srdečne pozýva študentov Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša, Stará Ľubovňa na prednášku s názvom "Európske inštitúcie". Prednáška sa uskutoční dňa 21.12.2015 v priestoroch gymnázia so začiatkom o 07:50hod.

  Tešíme sa na Vašu účasť!

 • vps_bulc.jpg

  Ako posilniť leteckú dopravu na Slovensku a v Európe?

  09.12.2015

  Liberalizácia vnútorného leteckého trhu EÚ v 90-tych rokoch minulého storočia predstavovala dovtedy nevídanú zásadnú zmenu. V rámci EÚ sme odstránili všetky obchodné prekážky, čo umožnilo leteckým spoločnostiam ponúkať viac trás a častejšie spojenia za nižšiu cenu pre cestujúcich.

  Komentár Maroša Šefčoviča a Violety Bulcovej

 • logo ED KE.jpg

  Pozvánka pre žiakov 1. a 3. ročníka Základnej Školy Masarykova Košice

  Europe Direct Košice srdečne pozýva žiakov 1. a 3 ročníka Základnej šoly Masarykova Košice na prednášku na tému "Prečo je dobré žiť v Európskej únii?"

   

 • united4climat.png

  COP 21 - parížska konferencia o zmene klímy

  02.12.2015

  30. novembra 2015 sa v Paríži začala konferencia Organizácie Spojených národov o zmene klímy COP 21. Počas nasledujúcich dní máme historickú príležitosť, ako zabrániť nebezpečnej zmene klímy. Cieľom EÚ udržať do konca tohto storočia globálne zvýšenie teploty pod 2 °C je stále dosiahnuteľný. 

 • migracia.jpg

  Utečenecká kríza sa môže obrátiť v prospech Európy

  29.11.2015

  Ekonomická kríza a jej postupné prekonávanie jednoznačne ukázali, že hľadanie kompromisov a spoločných riešení únii prináša ovocie. Takisto ako hospodárske problémy Grécka a celej eurozóny, ani utečenecká kríza by nás nemala rozdeľovať. Dvojnásobne to platí v situácii, keď brutálny útok teroristov v Paríži usmrtil 130 nevinných ľudí a Európa musí riešiť ďalší naliehavý problém.

  Komentár Dušana Chreneka

 • 20151027PHT99790_original.jpg

  Sacharovova Cena 2015 - Raif Badawi

  29.11.2015

  Laureátom tohtoročnej Sacharovovej ceny za slobodu myslenia od Európskeho parlamentu sa stal saudskoarabský bloger Raif Badawi. Rozhodli o tom lídri politických skupín spoločne s predsedom Parlamentu Martinom Schulzom. Badawi si momentálne odpykáva svoj desaťročný trest odňatia slobody za to, že na svojom blogu povzbudzoval k sociálnemu, politickému a náboženskému dialógu, čo bolo v jeho krajine považované za urážku islamských hodnôt. Odovzdávacia slávnosť sa uskutoční 16. decembra. 

 • logo_EK SK[1].jpg

  Terorizmus, rozpočet, Filmová cena LUX... Prehľad najdôležitejších udalostí novembrového plenárneho zasadnutia

  29.11.2015

  Novembrovému plenárnemu zasadnutiu dominovala debata o terorizme, počas ktorej mnohí poslanci varovali, aby sme si nezamieňali utečencov s teroristami. Plénum odsúhlasilo rozpočet EÚ na rok 2016, ktorý by mal obsahovať dostatočné prostriedky na riešenie migrácie a podporu rastu. Filmovú cenu LUX si tento rok odniesla turecko-francúzska režisérka Deniz Gamze Ergüven za svoj film Mustang.

 • utecenci.jpg

  Zlepšenie prístupu detí v núdzových situáciách k vzdelaniu

  29.11.2015

  Európsky parlament vo štvrtok prostredníctvom nelegislatívneho uznesenia vyzval členské štáty, aby podporili zámer Európskej komisie zvýšiť podiel humanitárnej pomoci EÚ vynakladanej na vzdelávanie detí v núdzových situáciách na 4%. Poslanci tiež požiadali hostiteľské krajiny, aby pomohli s integráciou detských utečencov do ich vzdelávacích systémov. Parlament pripomenul, že vzdelanie znižuje riziko radikalizácie mladých ľudí.

 • logo_EK SK[1].jpg

  160,6 milióna EUR na podporu environmentálnych projektov

  Európska komisia schválila finančnú podporu projektov v oblasti životného prostredia, prírody a ekologického rastu v Európe.

 • logo_EK SK[1].jpg

  Väčšina Slovákov svoje bývanie vlastní

  28.11.2015

  Európsky štatistický úrad zverejnil údaje, ktoré mapujú podmienky a úroveň bývania v členských štátoch Európskej únie.

 • ccc.png

  Európska komisia - Vyhlásenie k útokom v Paríži

  Prinášame Vám spoločné vyhlásenie hláv štátov, vlád a vedúcich predstaviteľov Európskej únie a jej inštitúcií k teroristickým útokom v Paríži

 • shutterstock-111728792.jpg

  Slováci euru veria, no ešte stále ho prepočítavaju na koruny

  15.11.2015  

  Dôvera Európanov v spoločnú menu euro stúpa. 61 % respondentov sa domnieva, že euro je pre ich krajinu prospešné. Je to historicky najvyššia úroveň podpory pre euro od roku 2002, kedy začala Európska komisia skúmať dôveru v spoločnú menu. Až 71 % respondentov sa domnieva, že euro je dobré pre EÚ ako celok.